Abdullah DOĞMUŞ

BLOGLAR

Mimarın Mutfağı, üniversite öğrencilik yıllarında hayal olarak başlayıp evrimleşme sürecinden geçip sanat, tasarım, mimari, uluslararası konular ve girişimcilik gibi birçok konuyu içeren bir podcast kanalıdır.
Mimarlık okuyorum, çok yoğunum ve hepinizin de bildiği gibi sıklıkla jüriye çıkıyorum. Çoğunuzun aklına bu denli zor bir bölümü okurken nasıl oluyor da girişimcilik vakfına ve girişimciliğe vakit ayırabiliyor sorusu gelebilir. İşte o sorunun cevabı...
Sosyal girişimciler için iki güne yayılan kapsamlı bir eğitim programı Redbull Amaphiko Connect İzmir’de yaşadıklarımızı anlatıyorum. Keyifli okumalar! 24 – 25 Kasım’da gerçekleşen Red Bull Amaphiko Connect İzmir, birbirinden farklı girişimcileri, konuşmacıları, yatırımcıları ve mentorları bir araya getirerek unutulmayacak iki güne imza attı. Etkinlikte hem girişimlerin gelişimi açısından hem de gündelik hayatımızda oldukça işimize yarayacak birçok konuşmaya tanıklık ettik.
Ucu olmayan şehir diğer adıyla İstanbul, bu belgesel izlerken bir mimarlık öğrencisi olarak peki biz ne durumdayız? dedirttiren ve sorgulatan bir gelecek tezi gibi. 2011 yılında çekilen belgesel bize 2020 ve sonraları yada ismi geçen 3. Köprü ve Marmaray vb. projelerinin bize getirdikleri ve götürdükleri neler olduğu hakkında bir önsezi niyetinde.